Szko┼éa nasza powsta┼éa w roku 1947 pod pierwotn─ů nazw─ů Zasadnicza Szko┼éa Zawodowa. Organizowa┼éa si─Ö ona w bardzo trudnych warunkach, poniewa┼╝ nie posiada┼éa w┼éasnych budynk├│w i korzysta┼éa z budynk├│w rozrzuconych po terenie ca┼éego Klimontowa nie przystosowanych do prowadzenia zaj─Ö─ç pedagogicznych. W pierwszym okresie nauki szko┼éa liczy┼éa 3 oddzia┼éy, do kt├│rych ucz─Öszcza┼éa m┼éodzie┼╝ pochodzenia ch┼éopskiego z Klimontowa i okolic. Szkolenie odbywa┼éo si─Ö w systemie dwuletnim i szkolono w specjalno┼Ťciach: ┼Ťlusarz maszyn rolniczych oraz krawiectwo damskie lekkie.
Ze wzgl─Ödu na utrudnienia przy prowadzeniu zaj─Ö─ç przyst─ůpiono do budowy bazy szkoleniowej. Nowe budynki powsta┼éy na zniwelowanym placu przy ulicy Zysmana (obecnie na miejscu tym znajduje si─Ö budynek gimnazjum). W budynkach tych mie┼Ťci┼éy si─Ö sale lekcyjne, internat oraz pomieszczenia socjalne. Rozpocz─Öto tak┼╝e budow─Ö hali obr├│bki r─Öcznej. W roku 1950 szko┼éa rozros┼éa si─Ö do 7 oddzia┼é├│w i szkoli┼éa m┼éodzie┼╝ w kierunkach: kowal, krawiec lekko ÔÇô miarowy oraz ┼Ťlusarz uniwersalny.
W latach 60 wybudowano biurowiec oraz dalszy ci─ůg hali warsztatowej z przeznaczeniem na ku┼║ni─Ö, spawalni─Ö oraz pomieszczenia gara┼╝owe. W roku 1973 przej─Öto i adoptowano budynek po szkole podstawowej mieszcz─ůcy si─Ö przy ul. Ogrodowej, w kt├│rym odbywa┼éa si─Ö nauka przedmiot├│w teoretycznych a┼╝ do roku 1997. W tym samym czasie wykonywana by┼éa instalacja wodna i sanitarna w budynku administracyjnym przy warsztatach szkolnych.
9 czerwca 1997 roku to wielkie ┼Ťwi─Öto w dziejach naszej szko┼éy. Po d┼éugich oczekiwaniach nast─Öpuje uroczyste otwarcie nowopowsta┼éego budynku szkolnego przy ul. Brunona Jasie┼äskiego. Na t─Ö uroczysto┼Ť─ç przybyli znakomici go┼Ťcie, mi─Ödzy innymi: kurator o┼Ťwiaty Pani Anna Tabor, v-ce kurator Pan Marian Piechota, proboszcz klimontowski Ks. Adam Nowak oraz w├│jt gminy Pan Ireneusz Furmanek. Podnios┼éa atmosfera jaka towarzyszy┼éa temu dniu zostanie na zawsze w pami─Öci wszystkich mieszka┼äc├│w Klimontowa, grona pedagogicznego oraz uczni├│w.
Przez ponad 50 lat dzia┼éalno┼Ťci Zespo┼é├│w Szk├│┼é w Klimontowie pracownicy, uczniowie oraz mieszka┼äcy Klimontowa nie zapominaj─ů o tych, kt├│rzy przyczynili si─Ö do powstania Zasadniczej Szko┼éy Zawodowej oraz do jej ci─ůg┼éego rozwoju:

Jan Bokwa
Stanisław Jarzyna
Kazimierz Proficz
Wacław Baran
Piotr Szemraj

Zofia Le┼Ťko