Warsztaty edukacyjne w Ostravie

W dniach od 15 do 21 czerwca 2014 r. uczniowie Paulina Osuch z Technikum Handlowego, Karolina Polit i Katarzyna Witaszek z Technikum Obsługi Turystycznej oraz Krzysztof Krycia i Kamil Wojnarowski z Technikum Mechanicznego wraz z opiekunami Bożeną Cielecką i Moniką Kujszczyk-Dulińską wzięli udział w warsztatach edukacyjnych w Ostravie.

Warsztaty prowadzone były w laboratoriach i pracowniach uniwersytetu VSB (Technicka Univerzita Ostrava) przez wykładowców uniwersytetu. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia w laboratorium w którym studenci i doktoranci uniwersytetu zaprezentowali budowę innowacyjnego modelu samochodu.

Warsztaty odbyły się dzięki współpracy naszej szkoły z Politechniką Świętokrzyską w ramach projektu „Zagwarantowany Sukces z Politechniką Świętokrzyską”.

Pobyt w Ostravie oprócz wartości edukacyjnych obfitował w atrakcje turystyczne. Uczniowie zwiedzili miasta: Ostrawa, Opawa, Klimkowice i przepiękny Ołomuniec oraz interesujące obiekty w Vitkowicach.

Organizatorzy wyjazdu zapewnili młodzieży bardzo dobre warunki pobytu dzięki czemu uczniowie techników z Klimontowa, Chęcin, Kielc, Łopuszna i Skarżyska będą miło wspominali wspólny pobyt w Republice Czeskiej.

Zmiana wielkości fontu
Zmiana kontrastu