Sukces Kevina Witaszka!

 

Uczeń klasy pierwszej LO  Kevin Witaszek wziął udział w  I edycji konkursu „Ogólnopolski konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych Masters Tournament – Discover Canada 2014” . Organizatorem jest I Liceum Ogólnokształcące w ZSO w Żorach oraz Instytut Kultur i Literatur Anglojęzycznych UŚ, pod patronatem Prezydenta Miasta Żory, Śląskiego Kuratora Oświaty oraz Ambasady Kanadyjskiej w Polsce.

Eliminacje szkolne odbyły się 11.12.2013r. i Kevin zdobył 86 pkt., zajmując 30 miejsce, wśród ponad 1200 uczestników, tym samym zakwalifikował się do drugiego etapu.
 Konkurs składa się z trzech etapów. Zawody szkolne polegają na udzieleniu przez każdego z uczniów odpowiedzi na 120 zamkniętych i otwartych pytań testowych z zakresu znajomości języka angielskiego oraz szeroko rozumianej wiedzy o Kanadzie. Do drugiego etapu konkursu przechodzi 40 uczestników, którzy w pierwszym etapie otrzymają największą liczbę punktów. Drugi etap odbędzie się na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu w dniu 28.02.2014r.     

                                                                                                                                                      Opiekun  Jan Kurkiewicz